PHZ HEJS

Skupieni wokół nas rękodzielnicy wytwarzający wyroby z wikliny swoje umiejętności czerpią z wielopokoleniowej tradycji jaką na ziemi rudnickiej zaszczepił w XIX wieku hrabia Ferdynand Hompesch. Założył szkołę wikliniarską która wyuczyła setki ludzi zawodu koszykarskiego. Nasza firma bazuje na tych tradycjach. Powstała w czasie gdy państwowy monopol na wszelką działalność gospodarczą przestał obowiązywać.
W nowych warunkach ekonomicznych dynamiczny rozwój firmy dzięki szerokimi kontaktom handlowym z klientami całej Europy zbudował solidny fundament dzisiejszego sukcesu firmy. Na tej bazie HEJS jako firma na stałe związana z wikliną wprowadza ją do coraz to nowych rodzajów produktów. Były to najpierw płoty ogrodowe z wikliny, a w ostatnim czasie elementy małej architektury ogrodowej łączącej drewniany szkielet z wypełnienie wiklinowym. Stale rosnąca pozycja na rynku zaowocowała w 2010 roku zdobyciem nagrody w ogólnopolskim konkursie AgroLiga i wręczniem jej przez Prezydenta Rzeczpospolitej – Bronisława Komorowskiego.


polski :: english :: deutsch
kosze zakupowe, tace i tacki, kosze okazjonalne, kosze zakupowe, kosze piknikowe, kosze na butelki, kosze kominkowe, kosze na pieczywo, kosze gospodarcze, meble z wikliny, artykuły dziecięce, żyrandole, kwietniki, artykuły z wikliny dla zwierzat: leżaki i sofy, kosze transportowe, karmiki dla ptaków, budki lęgowe, pergole ogrodowe, altany ogrodowe, kwietniki ogrodowe, drewutnia, pojemnik na kompost, śmietnik